ДИНАМІКА РІВНЯ ГОТОВНОСТІ ДО САМОСТІЙНОГО ЖИТТЯ ВИХОВАНЦІВ ДБСТ ПРИ ЗДІЙСНЕННІ ЇХ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ

Автор(и)

  • Tetiana Loza

DOI:

https://doi.org/10.24919/2313-2094.31.91685

Анотація

У статті відстежено динаміку рівня готовності вихованців дитячих будинків сімейного типу до самостійного життя при здійсненні їх цілеспрямованої соціальної підтримки з боку батьків-вихователів та спеціалістів з соціального супроводу. Основними критеріями експериментальної роботи виступили готовність до сімейного життя, соціальна компетентність та професійна готовність вихованців. Форми і методи такої підтримки було впроваджено з урахування особистісних та вікових характеристик вихованців, а також особливостей їх попереднього соціального досвіду.
Ключові слова: дитина-сирота, соціально-педагогічна підтримка, дитячий будинок сімейного типу, готовність до самостійного життя.

Посилання

Методические рекомендации по подготовке и сопровождению замещающих семей / под ред. Л.В. Смыкало. – СПб. : Санкт-Петербургская общественная организация “Врачи детям”, 2010. – 202 с. 2. Посібник для соціальних працівників щодо підготовки та соціального супроводу прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу : у 2-х кн. / Г.М. Бевз та ін. – К. : Держсоцслужба, 2006. – Кн. 2. – 180 с. 3. Створення груп взаємопідтримки для батьків-вихователів і прийомних батьків / за ред. Н.О. Бервено. – К. : ПБО “Надія і житло для дітей”, 2010. – 74 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-02-01

Номер

Розділ

Статті