ІННОВАЦІЙНИЙ ДОСВІД СОЦІАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ З ДІТЬМИ-ІНВАЛІДАМИ ТА ЇХ БАТЬКАМИ В УКРАЇНІ

Автор(и)

  • Alla Revt

DOI:

https://doi.org/10.24919/2313-2094.1/33.91932

Ключові слова:

соціальна реабілітація, дитина-інвалід, сім’я, лялько-терапія

Анотація

У статті розкрито проблему використання інноваційних форм соціально-реабілітаційної роботи з дітьми-інвалідами. Окреслено основні концептуальні виміри проблеми, обґрунтовано технології роботи з сім’ями, що спрямовані на підвищення соціального здоров’я усіх членів сім’ї, що виховує дитину-інваліда. Проаналізовано використання лялькотерапії у реабілітації.

Посилання

Зак Д.Я. Психокорекционная помощь семьям, воспитывающим ребенка с особыми жизненными потребностями [Електронний ресурс] / Д.Я. Зак. – Режим доступу : http:// конференция.com.ua/pages/viev/681.

Калініна Л.А. Використання лялькотерапії як напряму арттерапії у корекційній роботі з дітьми, які мають проблеми у розвитку / Л.А. Калініна // Педагогіка. – № 5. – 2009. – С. 25 – 29.

Прокопчук С.М. «Школа життєвої компетентності» для батьків дітей з особливими потребами [Електронний ресурс] / С.М. Прокопчук. – Режим доступу : //http://navigator.rv.ua/index.php?option= com_content&task.

Романовська Д.Д. Психологічний супровід процесу інтеграції у суспільство дітей з особливими потребами / Д.Д. Романовська // Психологічний та соціально-педагогічний супровід навчання і виховання «особливої дитини» у школі : метод. посібник / за ред. Д.Д. Романовської, С.І. Собкової. – Чернівці : Технодрук, 2009. – С. 104 – 109.

Соціально-педагогічна робота з батьками, що виховують дітей з особливими потребами : навчально-методичний посібник / сост. Н.В. Заверико, Т.Г. Соловйова. – Запоріжжя : ПП «Тандем», 2008. – 53 с.

Титаренко Т. Дитина з особливими потребами та її життєвий світ: напрямки психологічного консультування / Т. Титаренко // Кроки до компетентності та інтеграції в суспільство : науково-методичний збірник / ред. кол. Н. Софій (голова), І. Єрмаков (керівник авторського колективу і науковий редактор) та ін. – К. : Контекст, 2000. – 336 с.

Хмизова О.В. Організація психокорекційної роботи з батьками дітей з особливими потребами як складова цілісного процесу ранньої соціальної реабілітації / О.В. Хмизова, Н.В. Остапенко // Соціальна робота в Україні: теорія і практика : науково-методичний журнал. – 2011. – № 3/4. – С. 203 – 211.

Щербакова К.В. Реабілітація дітей з функціональними обмеженнями засобами мистецтва : навч. посібник / К.В. Щербакова, Ж.В. Петрочко. – К. : ДЦССМ, 2002. – 217 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-03-01

Номер

Розділ

Статті